Jak lahvičky fungují

Datum: 7.8.2015

Content_Header_trinken

Lahvičku mimijumi vyvinul tým lékařů, porodních asistentek, laktačních poradců a psychologů, kteří si dali za cíl přiblížit techniku sání při pití z kojící lahve, co nejvíce jak je to možné, ke kojení. 

Při kojení z matčina prsu vytvoří plocha kolem bradavky a úst dítěte vakuum a složitou sekvencí pohybů rtů, jazyka, svalů a patra získá dítě doušek mateřského mléka z prsu matky. U konvenčních kojících lahví působí na obsah také gravitace a děti získávají mléko bez potřebného pohybu. 

mimijumi je tomu zcela jinak: stejně jako u prsa matky, tak i u mimijumi ovládá miminko množství přijaté tekutiny. Vklidu může dýchat, polykat a dělat si pauzy, protože tekutina neproudí samovolně. Není náhodou, že savička mimijumi velmi připomíná matčino prso. Ústa miminka doléhají na savičku stejně jako jako při kojení prsu. Děti mohou klidně sát a nejsou nijak drážděny a rušeny. 

Různé materiálové vlastnosti, jako je například optimální tažnost nebo částečná tuhost materiálu zabrání přisávání vzduchu jako je tomu u běžných saviček. 

Savička mimijumi má integrovaný antikolikový systém, který zabrání tomu, aby se v lahvi vytvořilo vakuum a miminko musí přerušit sání a nadechnout se. Tím mu způsobuje bolestivé a nepříjemné nadýmání. Antikolikový systém v savičce mimijumi pomůže snížit riziko koliky, což vede ke zmenšení nepohodlí a zlepšení trávení miminka.