Nejčastější dotazy (FAQ)


Co je speciálního na savičkách mimijumi?
Na výzkumu a vývoji saviček se 5 let podílel tým lékařů, porodních asistentek, laktačních poradců a psychologů. 

Speciální tvar savičky kopíruje strukturu a vzhled matčina prsu tak, aby se dosáhlo nejlepšího možného výsledku v přirozeném krmení. 
Savička mimijumi je navržena tak, aby bradavka savičky směrovala k patru úst miminka. Dítě aktivně zapojí jazyk stejně jako u kojení a vypije obsah lahvičky.

V čem jsou lahvičky mimijumi jiné oproti běžným lahvím?
U konvenčních lahví se stává, že působením gravitace získává vaše dítě obsah lahvičky bez své snahy. Přispívají k tomu také různé velikosti sacích otvorů na savičkách. Dítě neovlivní množství tekutiny ani sílu toku.
mimijumi je zcela odlišná: stejně jako při kojení si miminko s mimijumi ovládá množství přijaté tekutiny samo. Může v klidu při pití polykat, dýchat a dělat přestávky. Důvodem je, že tekutina neproudí volně, tak jak je tomu u běžných lahví. 
Různé vlastnosti materiálu jako je například optimální tažnost nebo částečná tuhost zabraňuje přisávání, tak jak je tomu u jiných saviček. 


Proč je antikolikový systém tak důležitý?
Antikolikový systém zajišťuje plynulé proudění vzduchu do lahve a tím brání vytvoření podtlaku v lahvi. Opačném případě, by to znamenalo, že dítě musí přerušit sání, polyká vzduch a tím dochází k bolestivému nadýmání bříška.
Podle názoru odborníků mohou být infekce středního uchu u dětí způsobovány tímto podtlakem. Pokud se žádný vzduch nemůže dostat do láhve, děti potřebují silněji sát, a vytvářejí tím větší tlak, který je vstřebáván v uchu a infekce středního ucha mohou být výsledkem. Antikolikový systém snižuji toto riziko.


Co je tak zvláštního na antikolikovém systému mimijumi?
Antikolikový systém mimijumi je zcela integrován do speciální savičky mimijumi. Další díly nejsou zapotřebí. Funkce lahvičky je založena na jednocestném ventilu, kterým může proudit při pití do láhve vzduch, ale ventil brání tekutině samovolně vytéci ven z lahvičky. Při pití proudí vzduch do lahve po celém obvodu savičky kolem speciální membrány, která je součástí savičky. 


K čemu slouží červené odnímatelné dno lahve?
Odnímatelná protiskluzová podložka se automaticky a pevně připojí na podklad a umožní stabilní stání lahvičky a tím zaručuje jednoduché a bezpečné plnění. 


Proč se nabízí savička mimijumi ve dvou velikostech?
Speciální savička ve velikosti 2 má větší otvor než speciální savička ve velikosti 1 a je vhodná pro děti starší 6 měsíců. Velikost 2 je vhodná také pro kašičky a příkrmy. 
Velikost 1 - menší otvor - doporučuje se pro děti do 6 měsíců
Velikost 2 - větší otvor - doporučuje se pro děti od 6 měsíců 

Manipulace a čistění

Co je třeba udělat před prvním použitím?
Doporučujeme před prvním použitím 5 minut vyvařit ve vodě. Prosím, odstraňte předtím protiskluzovou podložku!!!!


Je možné čistit mimijumi v myčce nádobí?
Ano, všechny části mimijumi je možné mýt v myčce na nádobí. Prosím, dejte díly do horní přihrádky myčky. 


Jak mohu lahve mimijumi sterilizovat?
Lahve můžete nechat vyvařit 5 minut ve vroucí vodě nebo použít sterilizátor. V případě použití sterilizátoru se řiďte pokyny výrobce k použití tohoto přístroje. Odstraňte, prosím, protiskluzovou podložku!!!!!


Je možné kojenecké lahve mimijumi používat v mikrovlnné troubě?
NE, lahve mimijumi nesmí být používány v mikrovlnné troubě. Nepoužívejte mikrovlnnou troubu pro ohřev tekutin ani pro sterilizaci!!!!

Jak správně nasadit a sejmout krytku savičky mimijumi?

Krytku savičky mimijumi nasadíte snadno směrem zezadu dopředu a krytka následně zacvakne a je na svém místě. Sejmutí je také jednoduché stačí jedním prstem uvolnit a jde dolů. 
Video s názornou ukázkou najdete na našem youtube - ZDE


Kvalita výrobků a materiálové vlastnosti


Kdy je nutné vyměnit savičku mimijumi?
Savička mimijumi je mimořádně robustní a i po dlouhém používání jeví velmi malé známky opotřebení. I přesto kontrolujte savičku tažením do všech stran před každým použitím. 
Dudlík okamžitě vyměňte jakmile si všimnete jakéhokoliv poškození jako jsou praskliny či rozšíření. 


Po jaké době se doporučuje savičky měnit?
Z hygienických důvodů doporučujeme měnit savičku každé 3 měsíce. Náhradní savičky mimijumi najdete na e-shopu (Náhradní savičky). 


Jsou všechny části láhve bez BPA (bisfenolu A), ftalátů (změkčovadel) a estrogenních látek?
Ano!


Z jakého materiálu je savička - je bez latexu?
Speciální savička mimijumi je vytvořena ze silikonového kaučuku v medicínské kvalitě a tudíž je bez latexu. 


Z jakého materiálu je lahvička mimijumi?
Tělo kojenecké láhve mimijumi je vyrobeno z Grilamidu®. Tento lehký a odolný švýcarský materiál je ideální náhradou za sklo. Kromě těchto vlastností je také vysoce odolný proti poškrábání a tím snižuje ulpívání bakterií. 


Proč není lahvička mimijumi ze skla?
Sklo je vynikajícím materiálem - nicméně při použití na kojenecké lahve má dvě hlavní nevýhody: vysoká hmotnost a rozbitnost a tím vysoké riziko zranění. 
Grilamid®, ze kterého je vyrobeno tělo kojenecké lahve mimijumi, je ideální náhradou za sklo - o 60% nižší hmotnost a nerozbitnost. Dva důležité faktory, které jsou podstatné jakmile Vaše dítě zvládne držet lahvičku samo!


Jaké bezpečnostní normy splňují lahvičky mimijumi?
Lahvičky mimijumi splňují evropskou normu EN 14350 ("Produkty pro kojence a malé děti - produkty pro tekutou stravu"). Kromě toho jsou testovány u certifikační společnosti TÜV Rheinland a jsou bez škodlivých látek. 


Kde se mimijumi vyrábí?
Lahve mimijumi jsou vyráběny v Rakousku: Savičku mimijumi vyrábí firma Rico Elastomere Projecting GmbH ve Welsu, tělo kojenecké lahve mimijumi vyrábí firma Greiner Holding AG v Kremsmünsteru.